Ubezpieczenie zdrowotne – czy warto ubezpieczyć całą rodzinę?

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę oraz prowadząca własną działalność gospodarczą powinna pamiętać o tym, że może objąć ubezpieczeniem zdrowotnym wszystkich członków rodziny, którzy nie mają możliwości skorzystania z takiego ubezpieczenia. Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny? Czym cechuje się ubezpieczenie tego typu?

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę oraz prowadząca własną działalność gospodarczą powinna pamiętać o tym, że może objąć ubezpieczeniem zdrowotnym wszystkich członków rodziny, którzy nie mają możliwości skorzystania z takiego ubezpieczenia. Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny? Czym cechuje się ubezpieczenie tego typu?

Ubezpieczenie zdrowotne dla członka rodziny

Ubezpieczenie zdrowotne daje możliwość skorzystania z państwowej służby zdrowia w ramach NFZ – z przychodni lekarskich, szpitali i sanatoriów. Okazuje się, że coraz więcej Polaków nie jest objętych tym rodzajem ubezpieczenia, zwłaszcza są to osoby młode, które pracują przykładowo na umowie o dzieło. Warto zauważyć, że w tym przypadku pomocne jest skorzystanie z objęcia ubezpieczeniem osoby bliskiej, co da jej pełnię praw do korzystania ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto, bez względu na to ilu członków w rodzinie będzie korzystać z naszego ubezpieczenia, wysokość składki jest niezmienna. Rejestracja bliskich osób w ZUS-ie jest bezpłatna, co jest kolejnym plusem. 

Kogo można ubezpieczyć?

Własnym ubezpieczeniem zdrowotnym możemy bez problemu objąć członków bliższej i dalszej rodziny. W tym przypadku przepisy prawne wskazują na następujące osoby:

  • własne dziecko, dziecko małżonka, dziecko przysposobione, wnuk, dziecko obce, nad którym sprawujemy opiekę,
  • małżonek, który nie korzysta z prawa do ubezpieczenia zdrowotnego (niepracujący lub wykonujący pracę na podstawie umowy o dzieło, bez prawa do zasiłku),
  • krewni wstępni, czyli rodzice i dziadkowie, którzy zamieszkują z nami w jednym gospodarstwie domowym.

Ubezpieczenie zdrowotne jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach i daje nam możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki lekarskiej w razie problemów ze zdrowiem. 

Dlaczego warto ubezpieczyć całą rodzinę?

Z pewnością każdemu z nas zależy na tym, aby zadbać o siebie i swoją rodzinę. Najcenniejszą wartością w naszym życiu jest zdrowie, które może ulec zmianom w najmniej spodziewanym momencie. Ochronne ubezpieczenia dają nam wsparcie w trudnych sytuacjach, do których dojść może w pracy, w domu, czy nawet na wakacjach. Ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny to gwarancja uzyskania pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Dzięki temu możemy spać spokojnie i cieszyć się życiem, a tym samym komfortem psychicznym. Ubezpieczeniem zdrowotnym powinni zatem zostać objęci wszyscy członkowie najbliższej rodziny, co pozwoli nam zadbać o ich zdrowie w nieprzewidzianych sytuacjach.   

Udostępnij:

Inne artykuły

Ubezpieczenie pojazdu – kiedy otrzymamy zwrot?

Okazuje się, że w przypadku ubezpieczenia motocykla lub auta w kilku przypadkach możemy odzyskać niewykorzystaną składkę. Kiedy przysługuje nam taki zwrot? Czy warto z niego skorzystać? Czy otrzymamy zwrot składki po szkodzie?

Ubezpieczenie w przypadku podróży zagranicznych – co warto wiedzieć?

Wybierając się w podróż za granicę, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Jednak wbrew pozorom dostępna oferta jest dość szeroka. Można się ubezpieczyć przed nieszczęśliwymi wypadkami, a można także zadbać o bezpieczeństwo swoich bagaży i mienia. Warto wiedzieć o czym pamiętać przy zakupie ubezpieczenia podróżnego i na jaki wariant się zdecydować.

Polisa ubezpieczeniowa domu. Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

Na chwilę obecna nie istnieje ubezpieczenie, które uchroni nieruchomość od wszystkich ewentualnych zagrożeń. Na rynku dostępne są jednak polisy uwzględniające szeroką game ryzyk. Najpopularniejszymi wersjami polisy mieszkaniowej są ubezpieczenia od ryzyk nazwanych oraz ubezpieczenia od wszystkich ryzyk.

O nas

Od lat zajmujemy się ubezpieczeniami. Śledzimy nowoczesne rozwiązania pojawiające się na rynku i wdrażamy je do modeli współpracy z naszymi Klientami. Możemy podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem, proponując ubezpieczenie dopasowane do Twoich możliwości finansowych. Stawiamy na indywidualne podejście do Klienta, dlatego możemy zaproponować Ci polisę stworzoną na miarę Twoich potrzeb. Zaufały nam już dziesiątki osób, teraz swoją pomoc oferujemy także Tobie!
Więcej..

Kontakt